Na czym postawić tanią małą stronę www

Małe i dopiero rozpoczynające swą działalność firmy (zazwyczaj jednoosobowe) mało kiedy mają budżety pozwalające na zbudowanie zaawansowanej strony internetowej, a jednak mając świadomość skuteczności takiej formy dotarcia do klienta nie chcą z niej rezygnować (chyba, że firma dostała dofinansowanie z EU lub Urzędu Pracy, ale z mojego doświadczenia wynika, że takie firmy budzą się w sprawie budowy strony na ostatni moment kiedy już trzeba rozliczać się z wydatków).
Przy ograniczonym budżecie w grę wchodzi właściwie jedynie system zarządzania treścią typu open source, przy czym WordPress jest na tyle złożony jeśli idzie o budowę szablonu, że wykorzystać można jedynie jakiś darmowy (po dostosowaniu) lub jakiś niedrogi szablon płatny (w końcu web developer też musi coś na tym zarobić).
Jeśli macie do zrobienia taką właśnie małą stronę z niskim budżetem proponuję wybrać do wdrożenia system zarządzania treścią Get-Simple. Ma ona bardzo małe wymagania, pójdzie nawet na najtańszym hostingu (nie potrzebna baza danych MySQL, wystarczy najniższy plan hostingowy). Szablony tworzy się bardzo prosto, ogranicza się to do powstawiania kilku predefiniowanych linijek kodu PHP. Dostępna jest duża ilość wtyczek znacznie ułatwiających pracę z gołym CMS’em i poprawiających jego możliwości i funkcjonalność. Do dyspozycji jest dużo szablonów pozwalających szybko opracować szatę graficzną, ale nawet bez nich stworzenie szablonu jest bardzo proste. Więcej o Get-Simple.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Porady i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *